airBaltic istorija


„AirBaltic“ istorija yra labai ilga, tęsiasi jau netgi 21 metus. Tai palyginus nauja, tačiau jau daug patirties turinti oro linijų bendrovė, tobulėjanti ir modernėjanti kiekvieną dieną. 

„AirBaltic“ – tai nacionalinė oro linijų bendrovė, priklausanti Latvijai. „AirBaltic“ oro linijos buvo įkurtos 1995 m. rugpjūčio 28 dieną. Tais metais Latvijos valstybė sudarė sutartį su SAS, o pirmieji skrydžiai buvo pradėti vykdyti tų pačių metų spalio 1 d. Pirmasis oro linijų lėktuvas, pakilęs tuo metu – Saab 340. Šiuo metu „airBaltic“ oro linijos kiekvienais metais aptarnauja milijonus žmonių, kurie skraido į pačias įvairiausias pasaulio šalis.

Pagrindinis bendrovės „airBaltic“ oro uostas

Pagrindinis oro uostas, kuriam priklauso „airBaltic“ – tarptautinis Rygos oro uostas. Jisai yra pats didžiausias visose Baltijos šalyse, kasmet aptarnaujantis šimtus tūkstančių turistų iš pačių įvairiausių pasaulio kampų. Antrinis oro uostas, iš kurio skraido bendrovė „airBaltic“ – Vilniaus. Iš tarptautinio Rygos oro uosto yra rengiami tiesioginiai skrydžiai net į 26 pasaulio miestus. „AirBaltic“ taip pat vykdo tiesioginius skrydžius į įvairias šalis, o skrydžiai būna itin pigūs, ypač jeigu keliautojai pasirūpina lėktuvų bilietais iš anksto.